دومین نشست بانوان مشاور دستگاه­ها و شرکت های تابعه وزارت راه و شهرسازی با حضور ایمان اسلامیان، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی این وزارتخانه به میزبانی سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد.
دومین نشست بانوان مشاور دستگاه­ها و شرکت های تابعه وزارت راه به میزبانی سازمان بنادر/ مشارکت زنان در امور اداری کشور یک ضرورت است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، معاون وزیر راه و شهرسازی در این نشست با اشاره به غفلت از نقش و کارکرد بانوان در نظام اداری کشور، تاکید کرد: با تدوین پیش نویس لایحه حمایت از بانوان و در دستور کار قراردادن فرایندهای ارتقای شغلی خانم ها در نظام اداری کشور، امیدوارم بانوان پرتلاش دستگاه­های اجرایی، به جایگاهی که شایسته اند دست یابند.
اسلامیان با بیان اینکه پنجره جمعیتی در ایران، برخلاف بعضی از کشورها، باز است، افزود: ترکیب جمعیتی در ایران به گونه ای است که مشارکت زنان در امور اداری کشور، نه یک انتخاب، بلکه یک ضرورت و نیاز است.
وی با برشمردن ویژگی های بانوان در نظام اداری کشور، گفت: مطالعات بین المللی نشان می دهد، مدیریت خانم­ها در شرکت­ها و سازمان ها به کمتر شدن فسادهای اداری و مالی منجر شده است.
اسلامیان همچنین با بیان اینکه بانوان در محیط اداری منظم­تر و مقیدتر از آقایان هستند، افزود: برقراری ارتباط موثرتر، صبوری بیشتر و تداوم در یادگیری فردی از دیگر ویژگی های اخلاقی بانوان محسوب می شود که به رشد و توسعه اجتماعی منجر می شود.
معاون توسعه مدیرت و منابع انسانی وزارت راه همچنین از تشکیل نظام مهارت افزایی برای بانوان در دستگاه­های اجرایی تابعه این وزارت­خانه خبر داد.
در این نشست، همچنین معصومه متعجب، مشاور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در امور بانوان، با اشاره به بررسی فرآیند ارتقای شغلی بانوان در حوزه های ستادی و وزارت راه و تدوین پیش نویس لایحه حمایت از بانوان به عنوان دستورکارهای مهم این نشست، گزارشی از وضعیت و ترکیب جمعیتی بانوان شاغل در سازمان بنادر و دریانوردی ارائه کرد.
۹ اسفند ۱۴۰۱ ۱۴:۵۹
کد خبر : ۶۱,۹۰۳