در مراسمی با حضور مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، فرماندار دیر و جمعی از مسئولان محلی، راحله پورمحمد به عنوان رییس بندر دیر و نخستین بانوی رئیس بندر در کشور معرفی و از تلاش‌های فرهاد کاظمی رییس سابق اداره بندر و دریانوردی دیر تجلیل شد.
انتصاب اولین بانوی رییس بندر در کشور
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و ‌دریانوردی، محمد شکیبی‌نسب مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در آیین تکریم و معارفه رییس اداره بندر و دریانوردی دیر، اظهار کرد: فرهاد کاظمی به عنوان رییس سابق اداره بندر و دریانوردی دیر در دوران خدمت خود تا به ماموریت‌های واگذار شده را با موفقیت و دقت انجام داده که تلاش و خدمات ارزنده وی قابل تقدیر و قدردانی است و بدون تردید در ادامه از حضور و تجارب وی استفاده خواهد شد.
وی افزود: خانم راحله پورمحمد به عنوان رییس اداره بندر و دریانوردی دیر ۲۴ سال سابقه کار در سازمان بنادر دارد که با اشراف کامل به فرایندهای بندری می‌تواند منشاء خدمات ارزشمندی برای بندر دیر باشد.
 شکیبی‌نسب ادامه داد: امید است خانم پورمحمد با تلاش مضاعف در این برهه مهم و حساس و در تعامل با سرمایه گذاران و بخش خصوصی شرایطی را فراهم آورد که پروژه های بندری به سرعت عملیاتی شود.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: ضرورت دارد با تسهیل‌گری در امور جذابیت لازم برای فعالیت بیشتر سرمایه‌گذاران در بندر دیر فراهم شود.
وی با بیان اینکه نگاه‌ها به بندر دیر به عنوان یکی از مبادی صادرات به خصوص به کشور قطر، ویژه است به همین جهت باید خدماتی مطلوب با کمترین تعارض و چالش به جامعه هدف ارائه شود،  یادآور شد: در قالب طرح توسعه روزافزون بندر دیر احداث چهار پست اسکله رمپ، یک پست اسکله جنرال کارگو و نصب دستگاه ایکس ری (به زودی نصب می شود) در دستور کار قرار گرفته است.
بنا بر این گزارش، یونس باربرز؛ فرماندار دیر  نیز در این مراسم، گفت:  در هشت ماه گذشته ۱۰ حادثه مختلف دریایی رخ داد که شناورهای ناجی اداره بندر و دریانوردی دیر بخوبی توانستد برای کمک به بندرنشینان نقش آفرینی کنند.
وی افزود: وقتی جایگاه بندر دیر در تفاهمنامه ایران و قطر گنجانده شده این نشان از ظرفیت و اهمیت بالای این بندر است.
فرماندار دیر  اظهار کرد: سازمان بنادر توجه ویژه ای به استان بوشهر و بندر دیر معطوف داشته که این رویکرد قابل تقدیر و قدردانی است.
همچنین خانم راحله پورمحمد؛ رئیس اداره بندر و دریانوردی دیر گفت: اصل کار این مدیریت پیاده‌سازی ساز و کار سازمانی همراه با تعامل با مجموعه‌های بیرون سازمانی است و امید است بتوانم در این مسیر با همراهی کارکنان و سایر دستگاه‌های ذیربط از اعتمادی که به اینجانب شده سربلند بیرون بیایم.
۳ اَمرداد ۱۴۰۱ ۱۴:۵۴
کد خبر : ۵۸,۹۲۵