عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی تهران:
عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران، ضمن اعلام حمایت از رویکرد مثبت سازمان بنادر و دریانوردی و مدیرعامل این سازمان در تعامل با بخش خصوصی،ابراز امیدواری کرد در راستای حل چالش های بخش خصوصی در حوزه تجارت دریایی گام عملی برداشته شود.
سیده فاطمه مقیمی، عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی،چالش های بخش خصوصی،سازمان بنادر و دریانوردی
سیده فاطمه مقیمی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، با اشاره به نشست مدیرعامل این سازمان با پارلمان بخش خصوصی، اظهار داشت: قطعا تعامل بخش خصوصی و دولتی به سود اقتصاد ايران خواهد بود و می تواند بسیاری از مشکلات را حل کند.
 
وی ادامه داد: تمامی تجار و فعالان اقتصادی به نحوی با حوزه حمل و نقل در ارتباط هستند لذا در نشست اخیر با مدیرعامل سازمان بنادر، مهم ترین مشکلات موجود در حوزه حمل و نقل دریایی مطرح و قرار بر این شد تا حل مسائل و پیگیری آنها در دستورکار قرار گیرد.
 
عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با تاکید بر اینکه یکی از مطالبات اصلی بخش خصوصی حل مشکلات موجود در حوزه دریایی و بندری است، گفت: با رویکرد مثبتی که از سازمان بنادر و دریانوردی و مدیرعامل این سازمان دیده ایم، امیدوار هستیم در راستای حل چالش های بخش خصوصی گام عملی برداشته شود.
 
وی در ادامه با بیان اینکه در بخش حمل و نقل دریایی با دو چالش جدی ناشی از تحریم های اعمال شده از سوی آمریکا و نیز محدودیت های به وجود آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا روبرو هستیم، گفت: اگر قرار است با نگاه برد-برد شاهد احیای برجام باشیم باید از هم اکنون زیرساخت های فعالیت بخش خصوصی در حوزه دریایی و بندری برای بازه زمانی پسابرجام، فراهم شود.
 
مقیمی افزود: بنادر گلوگاه صادرات و واردات کالا هستند و باید مشکلات موجود در حوزه دریایی و بندری به بهترین شکل ممکن حل شود تا شاهد رونق اقتصادی کشور باشیم.
 
عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با بیان اینکه در حال حاضر بنادر توسعه یافته دنیا تبدیل به بنادر نسل چهارم و پنجم شده اند، تصریح کرد: متاسفانه هنوز بنادر ایران در نسل دوم قرار دارند و باید بتوانیم ظرفیت های لازم را ایجاد کنیم و در مسیر توسعه بنادر کشور گام برداریم.
 
مقیمی ادامه داد: با توجه به ظرفیت های دریایی و بندری کشور باید بتوانیم در حوزه ترانزیت، حمل و نقل دریایی، پویایی بنادر و...در منطقه و سطح بین الملل به خوبی ایفای نقش کنیم و در اقتصاد دنیا تعیین کننده باشیم.
۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ۱۱:۱۲
کد خبر : ۵۷,۱۱۸