​ مدیرکل پدافندغیرعامل و مدیریت بحران سازمان بنادر و دریانوردی خبر داد:
مدیرکل پدافندغیرعامل، مدیریت بحران و HSE سازمان بنادر و دریانوردی ضمن تشریح اقدامات انجام شده توسط پدافند غیرعامل سازمان بنادر، رعایت الزامات پدافند غیرعامل در بنادر کشور و ساماندهی بنادر کوچک در بخش پدافند غیرعامل، ایمنی و امنیت را از مهمترین قدامات انجام‌شده در این حوزه عنوان کرد.
هفته پدافند غیرعامل، چنگیز جوادپور ، مدیرکل پدافندغیرعامل، مدیریت بحران و HSE سازمان بنادر و دریانوردی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، چنگیز جوادپور مدیرکل پدافندغیرعامل، مدیریت بحران و HSE سازمان بنادر و دریانوردی با بیان این مطلب افزود: در سال‌های اخیر، با ابلاغ سیاست‌های کلی نظام پدافند غیرعامل از سوی  مقام معظم رهبری، موضوع پدافند غیرعامل به‌صورت جدی در کشور پیگیری شد واین سیاست ها راهنمای دستگاه‌های اجرایی، تقنینی و نظارتی شد.

وی افزود: در سیاست‌های کلی نظام پدافند غیرعامل بر انتخاب عرصه ایمن، پراکنده‌سازی یا تجمیع حسب مورد، حساسیت‌زدایی، اختفاء، استتار، فریب دشمن و ایمن‌سازی نسبت به مراکز حائز اهمیت، تأکید شده است.

مدیرکل پدافندغیرعامل، مدیریت بحران و HSE سازمان بنادر ادامه داد: ازآنجا ‌که کشورمان، همواره در معرض خطر تهدید (تهدیدات سایبری، امنیتی، زیستی، شیمیایی، فرهنگی، اقتصادی و الکترومغناطیسی و ...) قرار دارد، لزوم توجه به حفظ سرمایه‌های ملی در حوزه‌های مختلف نظیر زیرساخت‌های بندری به لحاظ افزایش ضریب امنیت و استمرار فعالیت ورود و خروج کالا در کشور بسیار اهمیت دارد.

جواد پور با اشاره به اهمیت بنادر کشور به دلیل وظیفه مهم و حیاتی تأمین کالاهای موردنیاز جامعه ، گفت: سازمان بنادر و دریانوردی در همین راستا ، با جدیت به دنبال اجرای "الزامات پدافند غیرعامل " و حفظ پایداری و کاهش پیامدها و مخاطرات است و پدافند غیرعامل در بنادر کشور به‌عنوان موضوعی با اهمیت است .

مدیرکل پدافندغیرعامل، مدیریت بحران و HSE سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد: آئین بزرگداشت هفته پدافند غیرعامل همسو و همگام با سایر دستگاه‌های اجرائی کشور ، در سازمان و بنادر نیز از تاریخ هشتم لغایت چهاردهم آبان با شعار " پدافند غیرعامل، مقاومت و بازدارندگی بارونق تولید" و  با انجام برنامه‌های مختلفی همچون برگزاری رزمایش، برگزاری همایش در بندر امام خمینی (ره)، اطلاع‌رسانی دستاوردها، برگزاری مسابقه و ارائه تعدادی از پروژه‌ها و دستاوردهای پدافند غیرعامل برگزار خواهد شد.

وی تاکید کرد: امروزه با توجه به گذشت چند سال از تهیه و اجرایی شدن طرح‌ها و مطالعات پدافند غیرعامل در بنادر کشور، میزان کارایی و موفقیت آنها مورد توجه و دقت مدیران سازمان بنادر قرار گرفته است .

جوادپور؛ تکمیل مطالعات طرح تفصیلی پدافند غیرعامل و مدیریت بحران در مجتمع بندری شهید رجایی، مجتمع بندری امام خمینی(ره) ، بنادر انزلی و آستارا، بندر خرمشهر، بنادر نوشهر و فریدون‌کنار را ازجمله طرح‌ها، مطالعات و اقدامات انجام‌شده در بنادر کشور در این حوزه برشمرد.

وی افزود: انعقاد قرارداد مطالعات تفصیلی پدافند غیرعامل و مدیریت بحران بندرلنگه با مشاور ذیصلاح، تکمیل شرح خدمات و هماهنگی در انجام مطالعات تفصیلی پدافند غیرعامل و مدیریت بحران بنادر چابهار و بوشهر و مشارکت در اجرای مطالعات طرح جامع بنادر بازرگانی و ساماندهی بنادر کوچک در بخش پدافند غیرعامل- ایمنی و امنیت و سطح‌بندی مراکز ثقل در مجتمع‌های بندری سازمان بنادر و دریانوردی از دیگر قدامات انجام‌شده در بنادر کشور درحوزه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل است .

مدیرکل پدافندغیرعامل، مدیریت بحران و HSE سازمان بنادر و دریانوردی همچنین خاطر نشان کرد : برگزاری دوره آموزشی مدیریت بحران و پدافند غیرعامل و برگزاری رزمایش حوزه پدافند غیرعامل از جمله مانور سایبری در مجتمع بندری شهید رجایی نیز از جمله اقدامات انجام‌شده در بنادر کشور است .

۶ آبان ۱۳۹۸ ۱۰:۵۱
کد خبر : ۴۸,۴۱۲