مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در همایش سراسری مدیران عنوان کرد:
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: سازمان بنادر و دریانوردی برای بهسازی و ارتقای دسترسی بنادر تجاری کشور به سایر شقوق حمل و نقل هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام داده است.
بهبود دسترسی بنادر تجاری کشور به سایر شقوق حمل و نقل

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد در حاشیه نشست سالانه مدیران این سازمان با اعلام خبر، سرمایه گذاری هزار میلیارد تومانی این سازمان برای بهسازی و ارتقای دسترسی بنادر تجاری کشور به سایر شقوق حمل و نقل "، تاکید کرد: بهبود دسترسی بنادر بازرگانی و اصلی کشور از طریق ایجاد مسیر ریلی و جاده ای، از اولویت های سازمان بنادر است.

وی اظهار داشت: بهبود دسترسی بندر چابهار به پسکرانه یعنی دسترسی جاده ای و ایجاد ریل ؛ همچنین بهسازی مسیر دسترسی به بندر بزرگ کانتینری شهید رجایی در استان هرمزگان ؛ ایجاد مسیر جدید جاده ای در بندر بوشهر و ایجاد جاده کمربندی برای بندر امام خمینی(ره) در خوزستان از برنامه مهم توسعه ای این سازمان قلمداد می شود.

اجازه نداده ایم؛ چرخ اقتصادی کشور متوقف شود

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه " اجازه نداده ایم در سال جاری و در اوج فشار ها و تحریم های دریایی، چرخ اقتصادی کشور متوقف شود"، افزود: طی شش ماه گذشته از آغاز سال جدید و به رغم تهدیدات دشمن در حوزه دریایی، تخلیه و بارگیری در بنادر با جابجایی ۷۶ میلیون تن انواع کالاها، نسبت به مدت مشابه پارسال، بیش از ۷ درصد رشد داشته است.

 

عملکرد بنادر ۲ برابر واردات غیر نفتی بوده است

راستاد با اعلام انجام نزدیک به ۱۷ میلیون تن واردات غیر نفتی از طریق بنادر، از رشد ۲۴ و نیم درصدی در این حوزه خبر داد و گفت: در بخش صادرات غیر نفتی، عملکرد بنادر ۲ برابر واردات غیر نفتی بوده که با رشد ۷ درصدی در این حوزه، بیش از ۲۷ میلیون تن کالا از بنادر بارگیری شده است.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی همچنین از رشد ۶ درصدی ورود کشتی های اقیانوس پیما( کشتی های بالای هزار تن) به بنادر تجاری کشور صحبت و خاطر نشان کرد: همزمان با عملیات شبانه روزی در بنادر تجاری کشور، طرح های توسعه و عمرانی نیز با قوت و قدرت تداوم داشته و این روند رو به رشد ادامه خواهد داشت.

رتبه برتر در ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی کشور

راستاد با بیان اینکه سازمان بنادر رتبه برتر در ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی کشور در سال ۹۷ را کسب کرده است، گفت: بر اساس ارزیابی سازمان اداری  و استخدامی کشور  از عملکرد سازمان بنادر در سال ۹۷، این سازمان به عنوان دستگاه برتر با رتبه اول در میان دستگاه های وزارت راه و شهرسازی انتخاب شد.

به گفته وی، سازمان بنادر در ارزیابی یاد شده از میان صد دستگاه برتر کشوری، رتبه دهم را به خود اختصاص داد.

 

 

۱۲ مهر ۱۳۹۸ ۰۸:۴۷
کد خبر : ۴۸,۱۶۶