معاون‌ فنی و مهندسی سازمان بنادر :
معاون‌ فنی و مهندسی سازمان بنادرودریانوردی کشور گفت: طرح آزادسازی حریم قانونی سواحل شمالی کشور با همکاری دستگاههای مرتبط اجرایی و قوه قضاییه در حال انجام است.
ادامه آزادسازی حریم قانونی سواحل خزر/ تشکیل کمیته راهبردی و خرید ۶۱ فروند شناور تولید داخل

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمدرضا الهیار در حاشیه افتتاح طرح‌های زیرساختی بندر امیرآباد مازندران افزود: اجرای طرح آزادسازی سواحل دریای با مشارکت خود مردم پیشرفت خوبی دارد و تاکنون رضایت‌بخش بوده است.

وی اضافه کرد: طرح آزادسازی سواحل براساس قانون اراضی مستحدث ساحلی در دست اجراست و براساس این قانون ساخت و ساز در حریم جز در مواردی که در قانون به آن اشاره دارد ممنوع است.

به گفته الهیار این طرح در قالب کمیته های مدیریت و ساماندهی سواحل استانها که بر اساس آیین نامه اجرایی ماده ٦٣ قانون برنامه چهارم  توسعه و مصوبه شورایعالی شهرسازی و معماری بر اساس نتایج مستخرج طرح مدیریت یکپارچه سواحل در کشور در حال اجراست. وی افزود اخیرا تدقیق طرح مزبور توسط سازمان بنادر و دریانوردی و همکاری ارگانهای مرتبط با هدف تدوین برنامه عمل تا سطح شهرستانهای ساحلی در سواحل استانهای شمالی آغاز گردیده است.

برنامه ریزی خرید ۶۱ فروند شناور تولید داخل  

معاون فنی و مهندسی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در راستای حمایت از تولید داخلی برنامه ریزی خرید ۶۱ شناور با واحدهای سازنده در حال انجام است .

الهیار اضافه کرد: این شناورها در کلاس های مختلف برای عملیات تجسس و ایمنی دریایی مورد استفاده قرار می گیرد.

به گفته وی کمیته راهبردی برای خرید شناور داخلی با همکاری صنایع دریایی در سازمان بنادر تشکیل شد.

وی اظهارداشت: دو دستگاه شناور نیز برای کنترل و بازرسی دریایی از شرکت های داخلی با هماهنگی صنایع دریایی خریداری شد.

الهیار با اشاره به تحریم ظالمانه آمریکا در سال رونق تولید اولویت را خرید شناور داخلی بیان کرد.

۹ شهریور ۱۳۹۸ ۱۷:۳۸
ایرنا |
کد خبر : ۴۷,۸۵۶