نماینده ایران در سازمان بین المللی دریانوردی:
نماینده ایران در سازمان بین المللی دریانوردی گفت: انتخاب ایران برای نایب رئیسی کمیته همکاری های فنی سازمان بین المللی دریانوردی این امکان را برای کشور فراهم می کند تا نقش موثرتری در شورای آیمو ایفا کنیم.
نایب رئیسی ایران برکمیته همکاری های فنی آیموبرای کشورمان جایگاه ویژه ای دارد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، ماندانا منصوریان درباره انتخاب ایران برای نایب رئیسی کمیته همکاری های فنی سازمان بین المللی دریانوردی، افزود: این هفته شصت و نهمین اجلاس کمیته همکاری های فنی آیمو در مقر سازمان بین المللی دریانوردی در لندن برگزار شد و یکی از دستور کارهای این جلسه انتخاب رئیس و نایب رئیس کمیته یاد شده برای 2 سال آینده در آیمو بود. 
 
وی تصریح کرد: ایران از ماه ها قبل در راستای سیاست های کلان خود در حوزه همکاری های فنی آیمو کاندیداتوری خود را برای کمیته همکاری های فنی آیمو اعلام کرده بود و خوشبختانه با رای قاطع اعضا شاهد نتیجه مثبت و موفقیت آمیز ایران در این زمینه بودیم.
 
منصوریان درباره نحوه انتخاب ایران در کمیته همکاری های فنی آیمو افزود: در حال حاضر 174 کشور عضو سازمان جهانی دریانوردی و 3 کشور نیز به طور غیر وابسته عضو این سازمان هستند. 
 
نماینده ایران در سازمان بین المللی دریانوردی اذعان داشت: در انتخابات آیمو، تا زمانی که مخالفتی مبنی بر کاندیداتوری یکی از اعضا وجود نداشته باشد، انتخاب بر اساس رای بر اجماع خواهد بود. 
 
منصوریان اظهار داشت: ایران از سال 1958 میلادی عضو سازمان جهانی دریانوردی بوده است. در حال حاضر این سازمان متشکل از 5 کمیته اصلی است که کمیته همکاری های فنی یکی از این کمیته ها قلمداد می شود. 
 
وی درباره اهمیت کمیته همکاری های فنی آیمو به ویژه برای ایران گفت: نقش آموزش و تربیت نیروهای انسانی به خصوص برای کشورهای در حال توسعه از موضوعات مهم و مورد بحث این کمیته است، لذا  نایب رئیسی بر کمیته همکاری های فنی آیمو برای ایران جایگاه ویژه ای دارد.
 
منصوریان خاطرنشان کرد: انتخاب ایران برای نایب رئیسی کمیته همکاری های فنی آیمو این امکان را برای کشور فراهم می کند تا نقش موثرتری در شورای آیمو و سایر کمیته های این سازمان بین المللی داشته باشیم. 
 
نماینده ایران در سازمان بین المللی دریانوردی اذعان داشت: با نایب رئیسی ایران بر کمیته یاد شده شرایط برای تصمیم گیری ایران در خصوص تخصیص دوره های آموزشی و استفاده از خدمات و کمک های کمیته همکاری های فنی برای آموزش و تقویت نیروی انسانی در بخش دریا مهیا خواهد شد. 
 
وی گفت: با نایب رئیسی ایران بر کمیته همکاری های فنی آیمو تعامل نزدیکتری با دبیرخانه آیمو خواهیم داشت و از ظرفیت های موجود در این سازمان برای کشورمان بهره ببریم. 
 
منصوریان در ارتباط با حضور بانوان در این سمت در سازمان جهانی دریانوردی اعلام کرد: طبق اعلام دبیرخانه این سازمان، از زمان الحاق ایران به کنوانسیون های آیمو، این اولین بار است که یک خانم از ایران به سمت نایب رییسی یکی از کمیته های اصلی سازمان جهانی دریانوردی منصوب می شود. 
 
وی تاکید کرد: ایران در کلیه موارد فنی آیمو همواره نقش پررنگ و موثری داشته است. طبق نظر تمام اعضای سازمان و همچنین دبیرکل آیمو،  ایران نقشی کلیدی در سازمان جهانی دریانوردی داشته است.
۸ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۳۱
کد خبر : ۴۷,۰۸۸